kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Funkcjonalne planowanie kuchni
2007/3/5 1:00:00

Dla naszej wygody

Aby ułatwić sobie wyjmowanie naczyń czy produktów z głębokich szafek, dobrze jest zamontować w nich szuflady lub specjalne wysuwane kosze (tzw. szafki cargo). Do szafek narożnych często stosuje się okrągłe obracane półki, jednakże zabierają one sporo miejsca i warto pomyśleć nad innymi rozwiązaniami – od zwykłych półek na duże gabarytowo a rzadko używane przedmioty po tzw. Magic corner – system wyciąganych koszy pozwalających w pełni wykorzystać szafki narożne.

Co ważne – cargo czy magic corner można wstawić w szafkę później, gdyż będą ne schowane za „zwykłymi” drzwiczkami, nie trzeba więc od początku ponosić kosztów tego wyposażenia, natomiast warto zaprojektować szafkę o szerokości pasującej do jej przeszłego przeznaczenia.

Nawet jeśli nie mamy jeszcze zmywarki, warto przy planowaniu kuchni przewidzieć miejsce na to urządzenie, zwłaszcza jeśli w planach jest powiększenie rodziny. Przy obecnych cenach tego typu sprzętu dość szybko przekonamy się że jego zakup jest uzasadniony również ekonomicznie – zmywarka oszczędza bowiem nie tylko czas i ręce osoby zmywającej (niestety, najczęściej kobiety) ale także wodę i energię, co w sposób bezpośredni przekłada się na sytuację domowego budżetu. Może więc nowa kuchnia to dobry moment by pomyśleć o takim ułatwieniu kuchennego życia?

Jeśli mamy małą kuchnię, warto wykorzystać każdy jej zakątek na przechowywanie sprzętów i urządzeń. Nie oznacza to jednak konieczności zabudowy całego pomieszczenia ogromną ilością szafek, szczególnie w miejscach, do których jest trudno się dostać (pod samym sufitem, nad drzwiami etc.). Dobrym rozwiązaniem są na przykład dodatkowe szuflady i schowki zamontowane w cokołach dolnych szafek – to świetne miejsce na blachy, patelnie czy formy do ciast.

Wolne miejsce między standardowymi szafkami a ścianą może okazać się wystarczające do zamontowania wąskiego cargo, dobrego do przechowywania butelek czy środków czystości. Warto wykorzystać także relingi i zawieszone na nich półki czy uchwyty.

Strony: [1] [2] [3]

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: cargo, kuchnia, meble, planowanie kuchni, reling, szafki, zmywarka


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»