kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Funkcjonalne planowanie kuchni
2007/3/5 1:00:00


Dla naszej wygody

Aby ułatwić sobie wyjmowanie naczyń czy produktów z głębokich szafek, dobrze jest zamontować w nich szuflady lub specjalne wysuwane kosze (tzw. szafki cargo). Do szafek narożnych często stosuje się okrągłe obracane półki, jednakże zabierają one sporo miejsca i warto pomyśleć nad innymi rozwiązaniami – od zwykłych półek na duże gabarytowo a rzadko używane przedmioty po tzw. Magic corner – system wyciąganych koszy pozwalających w pełni wykorzystać szafki narożne.

Co ważne – cargo czy magic corner można wstawić w szafkę później, gdyż będą ne schowane za „zwykłymi” drzwiczkami, nie trzeba więc od początku ponosić kosztów tego wyposażenia, natomiast warto zaprojektować szafkę o szerokości pasującej do jej przeszłego przeznaczenia.

Nawet jeśli nie mamy jeszcze zmywarki, warto przy planowaniu kuchni przewidzieć miejsce na to urządzenie, zwłaszcza jeśli w planach jest powiększenie rodziny. Przy obecnych cenach tego typu sprzętu dość szybko przekonamy się że jego zakup jest uzasadniony również ekonomicznie – zmywarka oszczędza bowiem nie tylko czas i ręce osoby zmywającej (niestety, najczęściej kobiety) ale także wodę i energię, co w sposób bezpośredni przekłada się na sytuację domowego budżetu. Może więc nowa kuchnia to dobry moment by pomyśleć o takim ułatwieniu kuchennego życia?

Jeśli mamy małą kuchnię, warto wykorzystać każdy jej zakątek na przechowywanie sprzętów i urządzeń. Nie oznacza to jednak konieczności zabudowy całego pomieszczenia ogromną ilością szafek, szczególnie w miejscach, do których jest trudno się dostać (pod samym sufitem, nad drzwiami etc.). Dobrym rozwiązaniem są na przykład dodatkowe szuflady i schowki zamontowane w cokołach dolnych szafek – to świetne miejsce na blachy, patelnie czy formy do ciast.

Wolne miejsce między standardowymi szafkami a ścianą może okazać się wystarczające do zamontowania wąskiego cargo, dobrego do przechowywania butelek czy środków czystości. Warto wykorzystać także relingi i zawieszone na nich półki czy uchwyty.

Strony: [1] [2] [3]

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: cargo, kuchnia, meble, planowanie kuchni, reling, szafki, zmywarka


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »