kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Obalamy mity na temat sushi
2018/2/3 23:20:00

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat sushi stało się bardzo modną potrawą wśród Polaków. Cenimy to danie za walory smakowe oraz estetyczne. Na jego temat powstało sporo różnych mitów, z którymi rozprawiła się załoga restauracji OTO!sushi.

1. Sushi to danie skomponowane przez speca kulinarnego. Błąd! Sushi powstało przez... przypadek. Aby ryby nie straciły świeżości przekładano je warstwą ryżu z dodatkiem octu. Dzięki takiemu zabiegowi, ryby były zdatne do spożycia przez długi, długi czas.

2. Sushi pochodzi z Japonii. Blef! Pochodzi z Chin i tam powinniśmy doszukiwać się jego korzeni.

3. Imbir japoński występuje w 2 odmianach: białej i różowej. Nic bardziej mylnego. Imbir występuje tylko w białym kolorze. Czasami w restauracjach można natknąć się na różowe kłacza rośliny, ale ... to tylko sposób jego marynowania.
fot. OTO!Sushi

4. W sosie sojowym maczamy głównie ryż. Wprost przeciwnie. W lokalach sos sojowy podawany jest głównie po to, by klienci mogli zamoczyć w nim wystający kawałek ryby lub wodorosty, a nie ryż. :)

5. W Polsce zjemy sushi takie samo jak w samej Japonii. Nieścisłość. W Polsce restauracje serwują to danie na styl amerykański, a nie japoński, to połączenie kuchni fusion oraz sushi, dlatego też nazywane jest fusion sushi.

6. W smaku sushi chodzi o dominację jednego, głównego składnika. Zdecydowanie nie. Sushi to suma wszystkich smaków. Chodzi głównie o zbalansowanie wszystkich składników.

7. Sushi można jeść tylko za pomocą pałeczek. Mit! Nie wstydź się. Jeśli nie czujesz się swobodnie jedząc pałeczki, jedz rękami! Nie ma w tym nic złego. Japońska etykieta przewiduje tego typu działanie, a co więcej jest ono wskazane.

8. Wszystkie odmiany sushi powstały w Azji. Niezupełnie - California Maki powstały w USA w latach osiemdziesiątych. Wodorosty znajdują się w środku, a z zewnątrz pierwszą warstwę tworzy ryż obtoczony w sezamie.

9. Marynowany imbir posiada jedynie funkcje ozdobne. Fałsz. Zadniem marynowanego imbiru jest oczyszczenie kubków smakowych i powinno się po niego sięgać między każdym kolejnym kęsem. Podkreśla walory smakowe.

10. Przygotowując sushi należy trzymać się określonych zasad. Jedynym ograniczeniem w komponowaniu sushi, jest nasza wyobraźnia.

11. Każda odmiana ryżu nadaje się do przygotowania sushi. Fikcja. Najlepiej sprawdzają się takie odmiany ryżu, które posiadają krótkie ziarna. W Europie i USA najczęściej stosuje się ryż NISHKI.

12. Zanim rozpoczniesz konsumpcję sushi wymieszaj sos sojowy z wasabi. Nigdy tego nie rób. Niestety taka praktyka nie należy do najbardziej eleganckich i jest przejawem nieznajomości zasad zachowania przy stole.

13. Sushi należy popijać tylko wodą. Przy jedzeniu tej potrawy popijanie jest w ogóle nie wskazane. W restauracjach sushi najczęściej podawana jest do niego zielona herbata, wino śliwkowe lub napój aloesowy.

14. Sushi to tylko surowa ryba. Nieprawda. Zarówno mięsne składniki jak i rybne najczęściej są surowe, ale nie muszą takie być i nie jest to cechą charakterystyczną sushi. Słowo „SUSHI“ oznacza kwaśny ryż i określa taki skropiony octem.

15. Siorbanie w japońskiej knajpie jest faux pas! Nieprawda. Siorbanie w japońskiej restauracji to oznaka, że komuś bardzo smakuje spożywana potrawa i to forma pochwały dla kucharza. Niesamowite? A jednak!

16. Orchidea na talerzu w lokalu specjalizującym się w sushi to tylko element ozdobny. Mit. Kwiatki są jadalne, spróbuj jak smakują.



()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: kuchnia, kuchnia azjatycka, ryby, ryż, sushi


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »