kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Lepiej zamawiać jedzenie niż je gotować?
2015/9/1 14:23:55

Przygotowywanie różnorodnych potraw w domowym zaciszu wielu sprawia wielką przyjemność. Nie każdy może jednak popisać się przed bliskimi odpowiednim talentem, umiejętnościami w tym zakresie. Oto 5 powodów, dla których zamawianie jedzenia może być lepsze niż jego samodzielne przygotowanie.

1. Szybciej i wygodniej

Nie każdy z nas po godzinach spędzonych w pracy lubi zabierać się w domu za przygotowanie jedzenia. Narastający głód oraz zmęczenie potrafią skutecznie zniechęcić nawet prawdziwych fanów gotowania. Zwłaszcza, gdy mamy ochotę na bardziej wyszukane specjały i nie chcemy zadowalać się czymś przygotowanym „na szybko”. – Warto pamiętać o dostępnych obecnie rozwiązaniach, które pozwolą nam zamówić jedzenie przez internet. Podając szczegóły zamówienia możemy doprecyzować godzinę, o której ma zjawić się dostawca. W ten sposób gotowy obiad ma szansę pojawić się u naszych drzwi niemal w tym samym momencie, co my – mówi Marcin Muras, ekspert firmy UpMenu.
Warto także pamiętać, że o ile gotowanie może sprawiać przyjemność, o tyle zmywanie brudnych naczyń jest znacznie mniej zabawne. Nawet zmywarka nie zawsze nas wybawi. Zamawiając jedzenie unikamy przykrych obowiązków, ograniczając je do wyrzucenia śmieci.

2. Kuchnia niedostępna dla przeciętnego Kowalskiego

O ile z jajecznicą czy pomidorówką powinien poradzić sobie nawet amator, o tyle przygotowanie bardziej wyszukanych czy egotycznych dań może być problemem. Trudnością jest nie tylko samo przygotowanie potraw, ale również zdobycie odpowiednich składników. Długa lista zakupów zawierająca czasem skomplikowane i niezrozumiałe nazwy może zniechęcić. To samo dotyczy przepisów wymagających niekiedy spędzenia wielu godzin w kuchni. Tymczasem zamówienie jedzenia z restauracji gwarantuje nam jakość i świeżość potraw. Warto też zauważyć, że to samo danie może być przygotowane przez różnych kucharzy na wiele sposobów. Dzięki temu nawet znajome i lubiane smaki możemy poznawać na nowo.

3. Gdy przyjdą znajomi, czyli nagła zmiana planów

Spontaniczne spotkania ze znajomymi często okazują się tymi, na których bawimy się najlepiej. Wizyta u przyjaciół to świetny sposób na spędzenie wieczoru. Sytuacja komplikuje się, jeśli to nam przypadnie rola gospodarzy. Zwykle czasu na przygotowania jest niewiele. Skorzystanie z usług restauracji może okazać się wtedy najlepszym wyjściem, dzięki któremu wieczór będziemy mogli spędzić w towarzystwie znajomych, a nie w kuchni. Co więcej, menu możemy oprzeć na preferencjach gości, a nie zawartości lodówki.

4. Porcje dostosowane do twoich potrzeb

Problem może wydawać się błahy, lecz przygotowanie odpowiedniej ilość jedzenia bywa niełatwe, o czym może zaświadczyć niejeden domowy amator kulinariów. W czasie zakupów wydaje się, że składniki, w które zaopatrujemy spiżarnię wystarczą na przyrządzenie obiadu na co najwyżej dwa czy trzy dni lub przygotowanie kilku weków. W kuchni okazuje się jednak, że garnki i słoiki są już pełne, a w torbach z zakupami nadal leży mnóstwo warzyw czy owoców. Wyjściem jest oczywiście wyprawienie uczty dla znajomych, którzy pomogą nam poradzić sobie z nadwyżkami, czasem niestety jedzenie po prostu się marnuje, a my tracimy czas i pieniądze.

Są wśród nas również tacy, którzy lubią różnorodność i ciągłe próbowanie nowych smaków. W ich przypadku przygotowanie obiadu na cały tydzień nie wchodzi w grę. Jednocześnie w natłoku obowiązków nie jest łatwo codziennie poświęcać czas na gotowanie czegoś nowego. Zamawiając jedzenie nie musimy się tym martwić, a bogata oferta restauracji pozwoli cieszyć się różnymi smakami każdego dnia.

5. Na mały metraż

Zamawianie jedzenia jest też rozwiązaniem dla osób mieszkających np. w niedużych kawalerkach. Wyposażenie kuchni w odpowiednią ilość kucharskich akcesoriów bywa kłopotliwe jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią. Dotyczy to zwłaszcza tych sprzętów, z których korzystamy rzadko, ale okazują się niezbędne do przygotowania niektórych potraw. Co więcej, jeśli tylko wynajmujemy mieszkanie, np. studiując w obcym mieście, transport zakupionych urządzeń po zakończeniu semestru i wyprowadzce może okazać się dodatkowym problemem. Co prawda, zamawianie jedzenia może wydawać się mniej ekonomiczne, ale z jednej strony oszczędza nasz czas, a z drugiej pozwala ograniczyć wydatki związane z wyposażeniem kuchni.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: gotowanie, jedzenie, kuchnia


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»