kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Idealny piekarnik - przydatny nie tylko w święta
2009/12/6 13:10:00

To w nim upieczemy świątecznego makowca, urodzinowy tort, przygotujemy szaszłyki i pizzę lub przyrządzimy kurczaka z grilla. Bez niego kuchnia przestaje być ... kuchnią, jest niekompletna i niefunkcjonalna. Jaki powinien być piekarnik, by spełnić wszystkie oczekiwania?

Nowoczesne piekarniki elektryczne spełniają wymogi nowych trendów w gotowaniu i idą w parze ze stylem życia toczącym się w i wokół nowoczesnej kuchni. Piekarniki te oferują bogaty wachlarz funkcji, niedostępnych w tradycyjnych piekarnikach domowych. Grill, termoobieg, wykorzystanie pary, pieczenie w niskich temperaturach, rozmrażanie czy podtrzymanie dań w cieple to wygoda dla miłośników tradycyjnych potraw i eksperymentatorów - dla których korzystanie z nowoczesnych urządzeń jest zabawą.

Dodatkowe funkcje proponowane przez producentów dają wachlarz nowych możliwości: inteligentny termostat, dzięki któremu piekarnik po nagrzaniu się do żądanej temperatury automatycznie przełączy się na ustawiony rodzaj grzania czy termosonda nadzorująca temperaturę wewnątrz pieczeni ułatwia zachowanie soczystego wnętrza pieczonego mięsa przy zachowaniu chrupiącej skórki. Niezaprzeczalnie wygodną nowością jest zastosowanie uderzenia pary podczas programów pieczenia chleba, rogalików czy mięsa, daje gwarancję równego zrumienienia i chrupiącej skórki, a dodatkowo odświeży wczorajszy obiad.

Przy dzisiejszej dbałości o oszczędność energii zwrócono też uwagę na optymalne jej wykorzystanie, w automatyce pieczenia piekarnik wykorzystuje ciepło resztkowe do dopieczenia potrawy.

Wysokie parametry techniczne piekarnika to dopiero połowa sukcesu gotowania i pieczenia, równie ważne jest jego umiejscowienie. Jeśli zamontujemy go na wysokości ok. 90cm, nareszcie nie będziemy musieli się schylać - zniknie konieczność nadwyrężania kręgosłupa przy doglądaniu imieninowej szarlotki czy niedzielnego indyka. Nowością jest także sposób otwierania drzwi piekarnika - w niektórych przypadkach projektanci rezygnują z tradycyjnego modelu góra - dół wybierając sposób bocznego otwarcia stosowanego w większości szafek. Dzięki temu umieszczanie i wyciąganie potraw staje się wygodniejsze, a doglądanie ciasta prostsze - wystarczy tylko uchylić drzwi. Jest to niewielkie udogodnienie, które jednak czyni przygotowywanie smakowitych potraw jeszcze łatwiejszym.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: kuchnia, meble do zabudowy, pieczenie, piekarnik, wyposażenie kuchni


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»