kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

BBC Lifestyle ujawnia kulinarne przyzwyczajenia Polaków
2010/10/1 1:30:34

Według badania przeprowadzonego na zlecenie kanału BBC Lifestyle, prawie jedna trzecia mężczyzn w Polsce przyznaje się, że są w kuchni bezużyteczni, tylko 22% Polaków twierdzi, że gotuje lepiej od rodziców, a ponad połowa polskiej młodzieży (51%) w wieku 15-19 lat lubi jeść z przyjaciółmi poza domem.

- To zdumiewające, że tak wielu mężczyzn uważa, że nie potrafi gotować. Myślę, że czas najwyższy, żebyśmy coś z tym zrobili! Gotowanie to przyjemność, do czego zresztą próbują przekonać nas Gordon Ramsay i Raymond Blanc. To równie kobiece jak i męskie zajęcie. - komentuje wyniki badania David Fewings, dyrektor ds. programowych na Polskę z BBC Worldwide Channels.W badaniu, zrealizowanym dla kanału BBC Lifestyle wzięło udział ponad 1.000 respondentów powyżej 15. roku życia. Badanie miało na celu przybliżenie zwyczajów związanych z gotowaniem w Polsce.

Jego wyniki sugerują, że tylko 3% kobiet i aż dziesięciokrotnie więcej mężczyzn (30%) przyznało się, że wcale nie potrafi gotować. Okazuje się, że wśród tej grupy zdecydowanie więcej jest singli (21%) i małżonków (17%), niż rozwiedzionych (4%) czy owdowiałych (2%). 31% niegotujących stanowią pracownicy fizyczni, a 8% pracownicy biurowi. W grupie zabrakło jedynie polskich gospodyń domowych.

Zaledwie 8% mężczyzn biorących udział w badaniu odpowiedziało, że są lepszymi kucharzami niż ich rodzice, podczas gdy podobnego zdania na swój temat jest aż jedna trzecia kobiet (34%). Młodzi ludzie mają tendencje do gorszej oceny swoich umiejętności w kuchni - przeświadczenie o wyższości własnych kulinarnych wyczynów rośnie wraz z wiekiem. Tylko 2% młodzieży w wieku 15-19 lat wobec 32% osób powyżej 60. roku życia stwierdziło, że w kuchni radzi sobie lepiej od swoich rodziców.

Różnica pokoleniowa ujawnia się jeszcze widoczniej w odniesieniu do spożywania posiłków na mieście. Większość Polaków powyżej 60. roku życia (59%) w ogóle nie chodzi do restauracji, podczas gdy już ponad połowa naszej młodzieży (51%) w wieku 15-19 lat lubi jeść z przyjaciółmi poza domem.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: gotowanie, kuchnia, kulinaria


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»